Česká loď postavená z PET lahví míří do Hamburku

V sobotu 12. července odpoledne vyplula z Nymburka přes Čelákovice a Brandýs nad Labem dále po Labi až do Hamburku loď vskutku netradičního vzhledu: postavená z 6500 PET lahví.

imgp3414-kopirovat_galerie-980Loď pokřtěná Labem a hrdým jménem Petburg pluje na palubě se čtyřmi říčními vlky s „J“ ve jménech, jimiž jsou dva kapitáni Jan Kára a Jakub Bureš, a dva námořníci Jan Holan a Jan Brandt. Poháněna je lidskou silou: šlapacími lopatkovými kolesy roztáčenými samotnými členy posádky. Na její stavbu byly použity, krom již zmíněných tisícovek PET lahví, také cyklistické řetězy, ocelová lanka, smrková prkna, plovoucí (jak jinak!) podlaha, suchý led (náplň do PET lahví), šrouby, matice, hřebíky a 864 kusy uzávěrů od PET lahví.

Cíl: Hamburk

Petburg bude Labe brázdit zhruba třicet dní, než dorazí do místa svého určení. Jeho dobrodružnou cestu a život lidí na palubě bude po celou tuto dobu zaznamenávat kameraman se svým asistentem, kteří pojedou v doprovodném vozidle, takže se již nyní můžeme těšit na cestopisný dokument popisující příběh čtyř nadšenců, jedné nevšední lodi a jejich společné plavby po Labi. Jaký bude konec příběhu, tedy zda bude loď v Hamburku okamžitě zrecyklována, nebo se ještě blýskne na přehlídce v Holandsku, je prozatím ve hvězdách a v hlavách členů posádky. Času na rozmyšlení je dost, dobrodružná výprava je teprve na začátku své cesty.

red, foto Josef Podolák

No comments yet.

Leave a reply

reset all fields

Tento web, tak jako každý web 21. století, zpracovává cookies pro jeho správné fungování a analytiku.
Více v sekci Cookies