Greenhousing slaví 4. narozeniny s clustery

Server Cluster Greenousing Základní clusterové řešení od Greenhousingu už od 4990 Kč! Kdo si do konce listopadu 2014 aktivuje jeden z clusterových tarifů, získá navíc automaticky narozeninovou slevu 30 % z pravidelného měsíčního paušálu, a to po dobu 4 následujících měsíců.

Nová clusterová nabídka Greenhousing nabízí dvě základní úrovně. Ta první je smluvní odolnost serverů a tím i hostovaných služeb. Druhá úroveň pak určuje, jaký přístup klient ke službě failover/cluster dostane a jak ji bude ovládat. Pojďme se na to podívat zblízka.

Co je server cluster
eshop_dedikovany.czPokud pro vás cluster není žádnou novinkou, skočte rovnou na další odstavec. Vy ostatní můžete číst dál. Cluster je seskupení volně vázaných počítačových serverů, schema_HA_server_cluster_greenhousingkteré jsou propojeny sítí, vzájemně úzce spolupracují a navenek se mohou tvářit jako jeden jediný počítač. Výhody takového řešení jsou zřejmé. Může se tak navýšit výpočetní rychlost pro řešení náročných operací za podstatně nižší cenu, než by stál jeden velký super-počítač o srovnatelných výkonech. Kdybychom například naléhavě potřebovali porozumět řeči mimozemšťanů nebo žen, luštění by nám šlo efektivněji, kdybychom propojili více počítačů a nechali je pracovat společnými silami. Naším serverovým clusterem ale také můžeme dosáhnout větší spolehlivosti. A to je případ, o němž chceme hovořit.

Všechna clusterová řešení, která Greenhousing nabízí, jsou tzv. failover. Znamená to tedy, že když server na jedné straně z jakéhokoli důvodu “spadne”, tentýž úkol na druhém serveru jede dál. Pakliže jeden nebo více serverů z clusteru neběží, projekt se i tak udrží. Servery propojené do clusteru mohou ležet v jedné “polici” neboli racku a i když má Greenhousing zálohovanou konektivitu i napájení, pořád existuje zanedbatelná možnost výpadku. Nikdy nevíte, co se může přihodit, a proto Greenhousing svým zákazníkům nabízí službu tvořenou servery rozmístěnými na třech různých místem v Praze. Ve střednědobém horizontu chystá rozmístění serverů po ČR a dlouhodobě i v rámci Evropy.

TurnKey_Linux_green

Nepřemožitelná spolehlivost
V případě geograficky oddělených serverů se riziko výpadku snižuje na absolutní minimum. „Jsme přesvědčeni, že služba bude fungovat a že je nepřemožitelná, ale z férovosti neuvádíme stoprocentní spolehlivost. U failoverů píšeme 99,96 % a u clusterů dáváme 99,99 %. Ve chvíli, kdy bychom nedosáhli svých slibů, snížíme zákazníkovi  měsíční poplatek dle smluvního ohodnocení SLA,” říká Zdeněk Maršál ze společnosti Greendata spravující služby Greenhousing.

Clusterová nabídka začíná na 4990 Kč, za technické řešení postavené na dvou 4 jádrových serverech Dell Power Edge, přičemž Greenhousing nabízí ještě další čtyři náročnější technická řešení. Jako nadstavbu dává zákazníkům zdarma Green VPS maker ke_stazeni, který zajistí jednoduchou virtualiuzaci clusterů. V rámci serveru mají zákazníci připravenou kontejnerovou technologii, kterou si sami ovládají. Je pak na nich, kolik chtějí mít kontejnerů v jednotlivých serverech a jak se budou servery zálohovat. Současně mají také snadný přístup do knihovny TurnKey Linux s téměř 200 předinastalovanými programy. Zákazník Greenhousingu tak nemusí nic dalšího vyhledávat, stahovat nebo instalovat a vše potřebné pro své vlastní klienty si najde v roletce.

Jednoduché ovládání
Celé řešení může mít zákazník dedikované nebo tzv. managed. V prvním případě dostane svůj rootovský přístup a cluster si administruje sám. „Druhou možností je asistovaná administrace. Ta je určena méně zkušeným nebo nezkušeným uživatelům. Když má zákazník nějaký problém, na který nestačí sám, kontaktuje nás prostřednictvím informační linky a celou věc pak řeší skrze naše administrátory, aby mu pomohli,” říká Zdeněk Maršál a dodává: „Pokud např. udělá nějakou chybu – což se může stát – tak jsme tu od toho, abychom ji napravili. Dohlížíme, pomůžeme, nainstalujeme nebo vrátíme zpět ze zálohy. Tato nadstavbová služba stojí 1500 Kč měsíčně.”

Zkušenosti z Velké BritánieUKTI_Greendata
Celé řešení je připravováno ve spolupráci s anglickou společností Advice Forge. „V tuto chvíli je služba otestována českými i anglickými zákazníky. Jak jsme slibovali, v rámci naší mise v Anglii se snažíme to nejlepší, co hýbe internetovým trhem, přenést do České republiky,” říká Zdeněk Maršál. Na základě zkušeností z ostrovů tvrdí, že britští zákazníci jsou dál o několik let. „Jsou větší fajnšmekři, soustředí se na detaily a jsou citlivější na výpadky,“ vysvětluje. Lidi, kteří v Anglii investují do internetových marketingových nástrojů jako je PPC, přesně vědí, kolik za svou reklamu utratí za měsíc, za den nebo za hodinu. Spočítají si, že pokud je spolehlivé clusterové řešení vyjde na 270 liber měsíčně a na hodině výpadku tratí 500 liber, má smysl investovat do technologie, která případnému selhání předejde. „U nás se každý soustředí na to, jak ušetřit každou korunu, ale nikdo se již nedívá dál. Tím, že někdo jednorázově ušetří, může naopak ztratit hodně peněz v budoucnosti. Je to podobné, jako kdybyste chtěli ušetřit za provoz auta tím, že nebudete jezdit do servisu. Krátkozraká úspora se vám jednoho dne může nepříjemně prodražit,” říká Zdeněk Maršál.

Narozeninová sleva
Kdo si do konce listopadu aktivuje jeden z clusterových tarifů, získá automaticky slevu 30 % z pravidelného měsíčního paušálu, a to po dobu 4 následujících měsíců. Sleva se vztahuje pouze na nové aktivace clusterových tarifů: cluster.greenhousing.cz

red + Zdeněk Maršál

 

No comments yet.

Leave a reply

reset all fields

Tento web, tak jako každý web 21. století, zpracovává cookies pro jeho správné fungování a analytiku.
Více v sekci Cookies