Jak osladit server? Studentská pečeť na serverech Greenhousing

studentska_pecet
Už od malička patří Studentská pečeť mezi mé nejoblíbenější čokolády, a proto jsem rád, že jsme její portál mohli přivítat na serverech Greenhousing.

Pečeť se mění
Studentská pečeť samozřejmě během posledního desetiletí značně povyrostla, takže v současné době nabízí i variantu hořké nebo bílé čokolády.
Limitované edice pak nabízí různé další příchutě, s višněmi, hruškou, třešňová, s brusinkami, švestkou, ostružinami nebo pak novinky jako jahoda, borůvka a červený rybíz. Komplet portfolio naleznete na portále Studentská pečeť, o kterém je tu celou dobu řeč.

Nestlé jako firma
Nestlé je největší potravinový koncern na světě. Byl založen v roce 1866 a pojmenován podle švýcarského chemika Henriho Nestlé. V roce 1992 si společnost založila distribuční společnost Nestlé Food, s.r.o v Praze. Při privatizaci a.s. Čokoládovny získala společnost produkty a značky ORION, DELI, GRANKO,BON-PARI, JOJO nebo HAŠLERKY.

Nestlé ve sporu s Greenpeace
V roce 2010 Greenpeace po celém světě spustilo kampaň „Dejte orangutanům pauzu.“ Organizace tak opakovaně upozorňovalo na neakceptovatelné praktiky firmy Sinar Mas včetně důkazů, že poškozuje deštné pralesy, rašeliniště a životní prostředí orangutanů, a také, že firma porušuje indonéské právo, aby uvolnila cestu plantážím na palmový olej, dřevní hmotu a papír. Po spuštění kampaně společnost Nestlé veřejně prohlásila, že zruší veškeré své přímé smlouvy s největším indonéským dodavatelem palmového oleje firmou Sinar Mas, a to kvůli jejímu dlouhodobému drancování životního prostředí.

CSR projekty v naší kotlině
Své československé CSR projekty řeší Nestlé skrze Nadace Partnerství (ČR) a Eko-rok Prievidza (SR). Prosřednictvím odborné komise tak bylo vybráno 14 projektů, které získaly finance určené na šetrné hospodaření s vodou v obcích a budovách a na efektivní zadržování vody v krajině jako prevenci rizika povodní i sucha. Celkově se mezi tyto projekty rozdělili přes 823 tisíc korun.

Zdenek Maršál – Greenhousing.cz

Taky vám chutná Studentská pečeť? Nebo která je vaše nejoblíbenější čokoláda? Ŕekněte nám na našem Facebooku.

 

No comments yet.

Leave a reply

reset all fields

Tento web, tak jako každý web 21. století, zpracovává cookies pro jeho správné fungování a analytiku.
Více v sekci Cookies