Odpadkové koše jako Wi-Fi hot-spoty?

wifiV našich každodeních životech stále často zapomínáme na fakt, že někde TAM venku stále existují tisíce lidí bez přístupu k internetu. S tím, jak se Svět překlápí do digitální podoby včetně i těch nejzákladnějších pracovních úkolů, jsou TI lidé bez přístupu k internetu v obrovské nevýhodě.

Nový projekt vznikající v New Yorku si klade za cíl odstranit tyto překážky, a to tak, že obyčejný odpadkový koš firma přemění v high-tech zařízení. Stojí za tím Bigbelly, tedy výrobce inteligentních Wi-Fi odpadkových a recyklačních košů. Ty budou umístěny v pěti čtvrtích tak, aby zde působily jako bezplatné Wi-Fi hot-spoty.

Kontejnery v jejich původní podobě již známe. Solárně poháněné senzory detekují v zásobníku dosažení své kapacity (nebo když už kontejner fakt hodně zasmrádá), a pak upozorní svého správce, že je třeba jej vyprázdnit.

Dvě z inteligentních popelnic stojí již na Manhattanu a už krom senzorické práce působí i jako hot-spoty poskytující bezplatné Wi-Fi připojení k internetu s kapacitou 50 až 75 megabitů za sekundu, což je na odpaďák docela slušná rychlost. Jen pro srovnání, stažení HD filmu by tímhle fofrem trvalo devět minut.

Inteligentní koše budou nabízet Wi-Fi připojení k internetu zdarma, ale se zobrazováním reklam.

red

No comments yet.

Leave a reply

reset all fields

Tento web, tak jako každý web 21. století, zpracovává cookies pro jeho správné fungování a analytiku.
Více v sekci Cookies