Online housing od 1U spolu s Czech-Server.cz

Potřebujete si koupit server a chcete jej rovnou zahousovat? Potom máme pro vás ideální řešení, které vám ušetří čas i peníze. Své nově zakoupené servery u Czech-Server.cz o velikosti 1U a 2U si totiž nyní můžete nechat zahousovat v datovém centru DC6.cz, které sídlí na stejné adrese jako serverový prodejce Czech-Server.cz. Nemusíte se tak o nic starat, celý housingový proces proběhne automaticky na základě jedné objednávky. Díky sloučení nákupu a housingu do jedné služby se vám krom jiného zjednoduší i případný servis nebo rozšiřování CPU, pamětí či disků.CS_DC6_750x100

Co je online housing
Služba je díky on-line přístupu určena všem, kteří provozují datové služby na svém serveru, tj. na „vlastním železe,“ ale přitom chtějí část svých požadavků přenechat odborníkům. Další předností je, že pak za servery nemusíte dojíždět. Tuto výhodu měli doposud jen zákazníci, kteří si při koupi serveru u Czech-Server.cz pronajali i vlastní rack v DC6.cz. Nyní je služba určena všem bez rozdílu s tím, že servery o velikostech 1U a 2U budou v případě zájmu o housing po nákupu instalovány do racku, ke kterému mají přístup pracovníci Czech-Server a DC6.cz.

Je libo Serverhousing nebo rovnou Rackhousing?
Při nákupu vybraného hardwaru je v rámci prodejního procesu možné servery nechat zahousovat, tj. uložit je v datacentru. Na výběr je hned šest variant. Pokud kupujete pouze jeden, dva nebo tři servery o velikostech 1U nebo 2U, můžete využít jednotlivého serverhousingu v rámci racku, který má Czech-Sever.cz pro tyto účely přidělen. Pokud ale již někde servery housujete a chcete provést konsolidaci, popř. kupujete větší množství serverů, můžete využít služby rackhousing, tedy pronájmu uzamykatelné rackové skříně o velikosti 6U, 12U, 21U a 42U s vyhrazenou konektivitou 1 – 10 Gbps. Samostatný housing 1U stojí 490 Kč měsíčně + náklady za spotřebu elektřiny 3,33 Kč za kWh. Ceny rackhousingu začínají na 3000 Kč měsíčně za velikost racku 6U. Vždy je pak možné využít slevy 5, 10 a 15 % za předplatné v období 3, 6 a 12 měsíců. Na výběr je ze šesti variant housingů.

Snímek obrazovky 2016-07-27 v 11.20.53

Pronájmem racku to nekončí


K housingu se váže spousta dalších služeb od pojištění až po samotnou administraci prostřednictvím administrátorů datového centra. Součástí DC6.cz je také zákaznický coworkingový prostor, který lze využít i jako školící a relaxační místnost. Všechny systémy důležité pro běh datového centra jsou zálohovány systémem N+1 nebo vyšším a odpovídají tak úrovni TIER III. Areál je navíc vybudován v bezzáplavové oblasti a aktuálně pojme až 2 000 serverů s možným rozšířením až na trojnásobek.

Konfigurujte si vlastní server
Pokud máte zájem, můžete si zkusit nakonfigurovat vlastní server. Konfiguraci můžete provádět u jakéhokoli serveru včetně uložení do racku (tzv. housing).

Ceník služby housingu a rackhousingu

cenik_housing_DC6

No comments yet.

Leave a reply

reset all fields

Tento web, tak jako každý web 21. století, zpracovává cookies pro jeho správné fungování a analytiku.
Více v sekci Cookies