Pomáháme a baví nás to

nadace_viaNedílnou součástí dobré reputace moderní firmy je odpovědné chování k zaměstnancům, zákazníkům, místním komunitám, životnímu prostředí, akcionářům, investorům, dodavatelům i partnerům. Odpovědné chování se pro firmu stává stejnou nutností jako využívání kvalitních technologií apod.

Greenhousing v roce 2010 slíbil, že bude každý rok investovat min. 10 % ze zisku po zdanění do zelených CSR projektů. Od roku 2011 spolupracuje se Sdružením VIA a Nadací VIA, kterým od r. 2014 mmj. poskytuje zdarma serverhosting pro dárcovský portál DARUJME.CZ.

“Stejně jako v roce 2014 tak i letos budeme projekt DARUJME.CZ podporovat a mám radost, že naše servery zákazníkům nejen vydělávají peníze, ale také pomáhají tam, kde jsou peníze potřeba,” říká Zdeněk Maršál z Greenhousing.cz a dodává: “Pokud tedy na DARUJME.CZ narazíte na projekt, který vás oslovuje, neváhejte a podpořte jej, určitě si vaši pomoc zaslouží.”

Jedná se o projekt Nadace VIA, jehož cílem je vytvořit a zpřístupnit neziskovým organizacím i dárcům důvěryhodné, komplexní a přehledné prostředí pro moderní formy dárcovství. DARUJME.CZ je také místem, kde se propojují světy – ten neziskový se ziskovým, soukromý s veřejným a český s mezinárodním. Jeho cílem je posilovat tato propojení prostřednictvím moderních technologií. Snaží se dárcům nabízet snadný způsob podpory “jejich” neziskové organizace. Neziskovkám zase zprostředkovává nástroje i znalosti potřebné k tomu, aby byly vidět i slyšet.

“Se serverem od Greenhousingu pro DARUJME.CZ jsme velmi spokojeni – kvalita, spolehlivost, rychlost, no paráda. Přes nástroj bylo v roce 2014 přerozděleno 11,5 milionů Kč darů směrem k neziskovkám, což je nárůst oproti roku 2013 o více než 4 miliony, z čehož máme velkou radost,” říká Lukáš Hejna ze Sdružení VIA za projekt DARUJME.CZ.

Z projektu dále vyplívá, že pokud mohou Češi poslat finanční obnos jedním kliknutím, jsou ochotnější. Nejvíce peněz do projektů, které pomáhají, se vybírají právě on-line a nejštědřejší, podle statistik, jsme v pátek mezi desátou a jedenáctou hodinou. Více o statistikách v PDF zde.

Existují jen dva způsoby podnikání, dobře a dlouze a špatně a krátce. Kterou cestu si vyberete vy?

Tým Greenhousing.cz

No comments yet.

Leave a reply

reset all fields

Tento web, tak jako každý web 21. století, zpracovává cookies pro jeho správné fungování a analytiku.
Více v sekci Cookies