Učíme se chladit ještě chytřeji

Datová centra jsou obrovským spotřebičem energie, což souvisí s provozem IT technologie a rovněž s jejím chlazením. Právě v části energie určené pro chlazení DC6 jsme viděli potenciál pro úsporná opatření a možností využití venkovního vzduchu pro volné chlazení. A stalo se.

Chlazení v DC6 je řešeno duálně (dva nezávislé okruhy) od dvou výrobců / dodavatelů. K ideálnímu chlazení přispívá směr proudění vzduchu systémem studených a teplých uliček. Chladiče v objektu pak zajišťují volné chlazení (tzv. free-cooling) při nižších venkovních teplotách, čímž očekáváme elektrické energie. Volné chlazení je prostřednictvím termostatu a čidel doplňováno klimatizační zálohou v režimu N+1.

Co to znamená v praxi?
Jsme připraveni na to, aby i ve špičkách a při poruše byly sály zastoupeny náhradní jednotkou. A ve většině měsících roku (v určitých hodinách) jsme schopni sály chladit filtrovaným venkovním vzduchem o správné teplotě a vlhkosti bez kompresorového chlazení.

Je vašim serverům teplo?
Pak dorazte na obhlídku nebo stačí jen vyplnit základní požadavky ve formuláři na webu a my vám na základě něj zašleme vypracovanou nabídku nebo nás prostě kontaktovat na přímo, a to jak telefonicky nebo emailem.

Těšim se na vás i vaše servery,

Ing. Gabriela Hladíková
Greendata s.r.o. – DC6.cz

No comments yet.

Leave a reply

reset all fields

Tento web, tak jako každý web 21. století, zpracovává cookies pro jeho správné fungování a analytiku.
Více v sekci Cookies